Головна » 2018 » Травень » 18 » На історичному факультеті відбулись урочисті збори з нагоди Дня науки
16:31
На історичному факультеті відбулись урочисті збори з нагоди Дня науки

18 травня на історичному факультеті Маріупольського державного університету відбулися урочисті збори з нагоди святкування Дня науки в Україні та відкриття XII Всеукраїнського фестивалю науки. 

Учасників заходу привітала декан історичного факультету МДУ, професор Вікторія Лисак. Вона відзначила великий науковий потенціал факультету і нагадала, що у рамках фестивалю на факультеті запланована низка наукових заходів. 

 

Досягнення викладачів та студентів історичного факультету висвітили у своїх доповідях завідувач кафедри історичних дисциплін Володимир Романцов, завідувач кафедри філософії та соціології Богдан Слющинський, в. о. завідувача кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Олена Гільченко і доцент кафедри культурології та інформаційної діяльності, заслужений працівник культури України Юзеф Нікольченко.

 

Із доповіддю стосовно перспектив розвитку міжнародної мобільності студентів виступила докторантка Манчестерського університету Анна Балаж, яка проводить дослідження на базі кафедри філософії та соціології МДУ.

 

Загалом на історичному факультеті науково-дослідною діяльністю займаються 46 науково-педагогічних працівників, у тому числі 8 докторів наук, професорів і 32 кандидатів наук, доцентів. На факультеті працюють спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських і докторських дисертацій, видаються 2 наукові журнали «Вісник МДУ. Серія: Історія. Політологія» та «Вісник МДУ. Серія: Філософія. Культурологія. Соціологія», які включені до низки міжнародних наукометричних баз даних.

 

Успішно розвивається студентська наука. На факультеті діють 5 студентських наукових товариств: «Контент», «Парадигма», Історико-археологічне товариство, «Виклики ХХІ століття», «Філософські студії». У цьому навчальному році за підсумками конкурсу «Краще студентське наукове товариство МДУ» І місце посіло Історико-археологічне товариство, а ІІІ місце – СНТ «Контент».

 

Студенти історичного факультету гідно представлять університет на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіали і конкурсу студентських наукових робіт. У поточному навчальному році студентка МДУ Вікторія Мирошник  посіла ІІ місце в олімпіаді зі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», магістр спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Олена Дейниченко посіла ІІІ місце у конкурсі наукових робіт, студентка спеціальності «Історія» Анастасія Пандазі також посіла ІІІ місце у конкурсі за своїм напрямком.

 

У рамках Всеукраїнського фестивалю науки на факультеті відбудуться Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Тенденції розвитку сучасної системи міжнародних відносин та світового політичного процесу» і круглий стіл «Академічна наука в реалізації цілей сталого розвитку».

 

Читайте також: Для студентів-істориків МДУ провели тренінг «Зобрази ґендерні стереотипи»

Переглядів: 238 | Додав: Press