Головна » 2017 » Травень » 25 » У МДУ пройшов перший атестаційний іспит з української мови для майбутніх держслужбовців
10:48
У МДУ пройшов перший атестаційний іспит з української мови для майбутніх держслужбовців

25 травня у Маріупольському державному університеті була проведена перша атестація осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою.

У цей день атестацію проходили 10 осіб. Всього на сьогоднішній день для проходження атестації зареєструвалися 33 претендента на посади державної служби.

Порядок атестації осіб щодо вільного володіння державною мовою затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 301 з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про державну службу».

Згідно з Постановою «платні послуги з проведення атестації та видачі по її результатами посвідчення про вільне володіння державною мовою можуть надаватися вищими навчальними закладами, які відповідно до ліцензії здійснюють підготовку за напрямом "Публічне управління і адміністрування "».

Таким чином, Маріупольський державний університет визнаний уповноваженим вищим навчальним закладом з проведення атестації, вартість якої в вузі складає 415 гривень. Організацією та проведенням процедури атестації займається Центр підвищення кваліфікації та післядипломної освіти МДУ на чолі з Юлією Коротковою.

Екзаменаційні матеріали розроблені викладачами кафедри української філології спільно з фахівцями кафедри права і публічного адміністрування. Вони включають письмовий і усний блоки. В письмовий блок входять лексико-граматичний тест і короткий письмовий переклад на українську мову тексту обсягом 2500-3000 знаків. Навички усного мовлення учасники продемонструють під час ділової бесіди в змодельованої ситуації та шляхів сполучення-презентації на задану тему.

Рівень володіння державною мовою буде оцінювати атестаційна комісія, до складу якої входять провідні науковці кафедри української філології МДУ. Очолює комісію в. о. завідуючого кафедрою, кандидат філологічних наук, доцент Ірина Мельничук.

В результаті виконання кожного завдання учасники зможуть набрати від 0 до 2 балів, де 2 бали означає наявність глибоких знань і навичок, 1 бал - наявність знань і навичок в обсязі, достатньому для подальшої роботи на посаді держслужби, і 0 балів - відсутність необхідного обсягу зазначених знань і навичок. Далі обчислюється середній бал наказом Міністерства освіти України, і в разі отримання середнього балу 0,5 або нижче вважається не пройшли атестацію.

За підсумками успішного проходження атестації учасники отримають посвідчення, яке підтверджує вільне володіння державною мовою.

Атестаційні іспити (сесії) в Маріупольському держуніверситеті будуть проводитися щомісяця. З порядком реєстрації, графіком проведення автор атестацій і прикладами завдань можна ознайомитися на сайті вишу

Читайте також: День кар'єри: у МДУ молоді фахівці зустрілися з роботодавцями (фотозвіт).

 

Переглядів: 605 | Додав: Прес-центр