Головна » 2018 » Квітень » 18 » У МДУ відбулося відкриття міжнародної конференції з питань інтернаціоналізації вищої освіти
14:13
У МДУ відбулося відкриття міжнародної конференції з питань інтернаціоналізації вищої освіти

18 квітня у Маріупольському державному університеті розпочала роботу масштабна науково-практична конференція, присвячена питанням інтернаціоналізації вищої освіти.

Ця тема дуже актуальна у контексті європейської інтеграції України, адже інтернаціоналізація передбачає посилення міжнародної складової у діяльності навчальних закладів за рахунок участі у програмах академічного обміну, спрощення процедури визнання іноземних документів про освіту, залучення іноземних студентів, розвитку міжнародного співробітництва у науковій сфері.

 

Більше 380 учасників з 15 країн світу висловили бажання поділитися досвідом здійснення цього процесу. Серед них представники університетів, науково-дослідних установ, шкіл, органів державної влади та місцевого самоврядування, дипломатичних і бізнес-структур.

 

На відкритті форуму учасників привітав ректор МДУ, член-кореспондент НАПН України, професор Костянтин Балабанов, який розповів про успішний досвід міжнародного співробітництва університету. Ректор зазначив, що Маріупольський держуніверситет підписав понад 110 договорів про співпрацю із зарубіжними партнерами з 15 країн. За 26 років роботи університету понад 4000 студентів і викладачів МДУ взяли участь у програмах академічної мобільності. Вони навчалися у закордонних вишах і проходили стажування у 25 країнах світу (у Греції, Польщі, Італії, Великобританії, США, Франції, Німеччини, на Кіпрі). Понад 1000 випускників МДУ живуть, працюють і продовжують навчання у більш ніж 30 країнах світу.

Також на пленарному засіданні виступив заступник Міністра освіти і науки України, професор Максим Стріха, який зосередив увагу на нових механізмах державної підтримки науки у системі вищої освіти.

Значущість якісної підготовки вчителя Нової української школи підкреслив віце-президент Національної академії педагогічних наук України, професор Олег Топузов.

Свою думку з приводу обговорюваної теми висловили Посол Республіки Кіпр в Україні Луїс Телемаху, Генеральний консул Німеччини в Донецьку (м. Дніпро) Вольфґанґ Мьоссінґер, Генеральний консул Греції в Маріуполі Елені Георгопулу, радник голови Донецької обласної державної адміністрації Дмитро Ляшов, заступник директора департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Олена Макаренко, голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджі. Організаційні аспекти управління інноваційною діяльністю менеджерів освіти розглянув у своєму виступі заступник Маріупольського міського голови Олександр Кочурін.

 

Міжнародне науково-освітнє співтовариство представляли лектор Німецької служби академічних обмінів (DAAD) в Україні Олаф Міттельштрасс і докторант Манчестерського університету (Велика Британія) Анна Балаж, яка проходить стажування на базі кафедри філософії та соціології МДУ. Їх доповіді стосувалися ролі студентів у процесі інтернаціоналізації українських вишів та особливостей міжкультурної освіти в Україні й у Великій Британії.

 

Конференція «Інтернаціоналізація вищої освіти України в умовах полікультурного світового простору: стан, проблеми, перспективи» триватиме у МДУ 18-19 квітня. Програма конференції включає засідання 8 тематичних секцій та панельні дискусії, протягом яких учасники обговорять питання полікультурної освіти, розвитку лідерського потенціалу університетів, забезпечення якості вищої освіти, конкурентоспроможності навчальних закладів в умовах глобалізації, обмінялися досвідом залучення іноземних студентів та участі у програмах академічних обмінів.

 

Результатом роботи форуму є збірник матеріалів, який включає тези доповідей вчених із 56 університетів України і 19 зарубіжних університетів – таких країн, як США, Великобританія, Італія, Польща, Греція, Кіпр, Ізраїль, Китай та інших. Також учасники конференції розробили рекомендації, адресовані Кабінету Міністрів України, Міністерству освіти і науки України, органам місцевого самоврядування та закладам вищої освіти.

 

Окрім того, учасники конференції мали можливість ознайомитися з науковими надбаннями та працями викладачів університету з усіх факультетів. На виставці експонувались монографії, підручники науковців, фахові наукові видання та матеріали конференцій університету, зокрема бібліографічні покажчики праць викладачів та публікацій кафедр, підготовлені науковою бібліотекою МДУ.

 

 

Читайте також: Програма імені Фулбрайта в Україні запрошує викладачів на інтенсивні дводенні семінари

 

Переглядів: 636 | Додав: Прес-центр