Головна » 2021 » Лютий » 22 » На базі МДУ пройшов регіональний дебатний турнір із прав людини
17:15
На базі МДУ пройшов регіональний дебатний турнір із прав людини

У Маріупольському державному університеті відбувся регіональний дебатний турнір «Права людини, як найбільша людська цінність». Ораторське змагання проходило у рамках проєкту, який реалізується Донецьким молодіжним дебатним центром за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Подібні заходи вже стали традиційними для МДУ, адже мають на меті розвиток культури аргументації, навичок публічного виступу, критичного й аналітичного мислення студентів.
 

У турнірі взяла участь активна молодь Слов’янська, Краматорська, Сєвєродонецька та Маріуполя. Місто Марії представили студенти факультету іноземних мов Маріупольського університету, студент ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» та учні загальноосвітньої школи №29. Підготовка команд МДУ проходила під керівництвом старшого викладача кафедри англійської філології Максима Стьопіна.


Захід проводився у форматі британських парламентських дебатів, у якому беруть участь дві стверджувальні команди від Уряду та дві запереджуючі команди від Опозиції. Завдяки телемосту учасники з інших міст змогли долучитися до обговорення в онлайн режимі. Під час турніру дискусія розгорнулася довкола проблем внутрішньо переміщених осіб,  базових прав людини та рівня дискримінації у суспільстві. 


За результатами ораторського змагання перемогу здобула команда «Вагомий аргумент», до якої увійшли студентка МДУ Катерина Мацегора та студент ДВНЗ «ПДТУ» Володимир Шабан. II місце посіла команда у складі студентів Маріупольського університету Катерини Товстоног і Владислава Романова. Крім того, студентка МДУ Анастасія Позолотіна отримали диплом кращої спікерки дебатів. 
 

Я досі перебуваю під враженнями від заходу. Думка про те, що наш перший досвід участі одразу став переможним, для мене вражаюча.  Дебати дали можливість мені розкрити себе з нового несподіваного боку.  Тепер бар'єр виступу на публіку та взаємодії з новими людьми зник. Дякую організаторам за таку можливість спробувати себе, і особливо за викладання риторики, без якої не було б такого крутого результату. Чекаємо на новий турнір!

– Катерина Мацегора.

 

З упевненістю хочу сказати, що дебати  це той захід, де люди можуть отримати великий заряд енергії та безліч корисного досвіду. Протягом усього турніру панувала дружня, але в той же час трохи напружена атмосфера. Особливо спекотним видався фінал. Подібні заходи допомагають мені розвиватися як особистості. Цього разу на публічних дебатах я здобула звання кращого спікера. Дуже приємно, що мої здібності оратора були помічені і так високо оцінені. Ця похвала є сильною мотивацією для мого подальшого розвитку у цій сфері,

– Анастасія Позолотіна.

 

Читайте також: Команда МДУ стала призером міського дебатного турніру «Країна починається з тебе»

Переглядів: 140 | Додав: Прес-центр