Головна » 2017 » Листопад » 15 » Професор МДУ Георгій Почепцов провів лекції для студентів і поліцейських Донеччини
16:26
Професор МДУ Георгій Почепцов провів лекції для студентів і поліцейських Донеччини

14 листопада у рамках «Зіркового тижня» на факультеті філології та масових комунікацій Маріупольського державного університету пройшла відкрита лекція доктора філологічних наук, професора кафедри соціальних комунікацій Георгія Почепцова на тему «Інформаційні війни та операції впливу у бізнесі, політиці та військовій справі». Лекцію відвідали студенти спеціальностей «Журналістика» і «Реклама та зв’язки з громадськістю».

Професор розповів про сучасні тенденції розвитку медіа й інформаційного суспільства загалом. Він зауважив, що новини можна поділити на епізодичні і тематичні, при чому на телебаченні переважає саме перший тип новин, адже для створення тематичної новини потрібно зібрати, узагальнити і проаналізувати інформацію, додати експертний коментар, і за таких умов відповідальність за вирішення проблеми найчастіше нестиме влада.

Також Георгій Почепцов звернув увагу присутніх на досвід США у забезпеченні національної безпеки за допомогою соціальних мереж, а також на популярну на Заході технологію «підштовхування». Вона полягає у формуванні певної моделі поведінки, яке відбувається, зокрема, під тиском соціальної норми. У якості прикладу лектор навів гарвардський проект профілактики молодіжної злочинності. Проект передбачав появу на вулицях плакатів із зображенням немовлят та впровадження системи менторства, коли за молоддю, схильною до скоєння правопорушень, наглядали так звані наставники, які допомагали своєчасно корегувати їх поведінку і протидіяти порушенню ними закону. 

Підсумовуючи сказане, професор Почепцов підкреслив, що, всупереч поширеній думці, інформаційно-комунікативний простір все ж таки можна контролювати, і західні країни вже займаються даним питанням. Для цього створюються спеціальні підрозділи, успішна робота яких обумовлена використанням новітніх технологій, ініціативністю і креативністю команди. 

Цю актуальну тему Георгій Почепцов обговорив також із правоохоронцями. У рамках договору про співпрацю університету з Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області він провів лекцію для співробітників главку на чолі з генералом поліції третього рангу Миколою Семенишиним. На лекцію також запросили патрульних поліцейських, серед яких приємно було побачити випускницю МДУ Євгенію Іванченко, яка працює інспектором зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Маріуполя. 

Георгій Почепцов зосередив увагу присутніх на сучасних технологіях профілактики та боротьби зі злочинністю, які використовують США, Велика Британія та інші провідні зарубіжні країни. Серед них: психологічне портретування, прогнози поведінки, визначення «гарячих» точок, зокрема, геолокації, складу злочину, портрету злочинця і навіть потенційної жертви. Він запропонував керівництву главку об’єднати зусилля із кафедрою математичних методів та системного аналізу МДУ задля розробки спеціального програмного забезпечення під ці потреби. Така взаємодія має стати одним із кроків на шляху до реалізації прогностичної моделі роботи правоохоронних органів, націленої на попередження скоєння злочинів. Також вчений відзначив важливість активізації роботи у соцмережах, адже саме в них більшість користувачів бачить джерело новин.

Виступ професора МДУ визвав жваве обговорення, наприкінці якого генерал Семинишин подякував йому за цікаву лекцію і висловив сподівання на подальше співробітництво з університетом.

Читайте також: У МДУ стартував дводенний семінар «Світові стандарти журналістики в умовах війни і кризи»

Переглядів: 616 | Додав: Прес-центр