Головна » 2017 » Червень » 2 » Єврокомісар Йоганнес Ган відвідав форум «Відновлення і розвиток Донбасу» у МДУ
17:44
Єврокомісар Йоганнес Ган відвідав форум «Відновлення і розвиток Донбасу» у МДУ

2 червня у Маріупольському державному університеті відбувся відкритий форум «Відновлення і розвиток Донбасу», організований за підтримки Представництва ЄС в Україні, Програми розвитку ООН, Агентства ООН у справах біженців та Міжнародної організації з міграції. В обговоренні актуальних питань розвитку регіону взяли участь керівництво парламенту, уряду, облдержадміністрації, а також студенти, викладачі та співробітники маріупольських вишів, громадські активісти й інші представники громадянського суспільства.

У складі делегації учасників університет вперше відвідали Європейський комісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган і Посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі. До початку форуму почесні гості встигли познайомитися з вузом і зустрітися з ректором.

Окрім зарубіжних гостей, у форумі «Відновлення і розвиток Донбасу» взяли участь віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко, міністр закордонних справ Павло Клімкін, голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський, Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, народний депутат України Марія Іонова, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов.

Відкриваючи форум, Йоганнес Ган поділився враженнями від візиту в Україну: «Я дуже радий бачити тут, в Україні, ентузіазм людей, які намагаються зробити країну кращою, незважаючи на всі труднощі. Кілька років тому мешканці України зробили заяву про бажання створити сучасну європейську державу, і Європейський Союз підтримав це рішення».

Форум проходив у форматі живого спілкування. Модератором виступила представник Програми розвитку ООН Соломія Стахів. Питання аудиторії стосувалися запровадження безвізового режиму з Євросоюзом, інфраструктурних проектів для Донбасу, підтримки малого бізнесу.

На питання щодо можливості масового відтоку молоді за кордон через введення безвізу міністр закордонних справ України Павло Клімкін зауважив, що студенти університету мають усе необхідне, щоб будувати європейську державу в Україні - це знання іноземних мов, можливість здобувати міжнародний досвід роботи і встановлювати зв'язки з європейською молоддю, тож уся надія - на їх патріотизм і прагнення розвивати свій регіон і свою країну.

У свою чергу ректор МДУ подякував гостям за високу оцінку діяльності університету, результатом якої є проведення на базі ВНЗ такого серйозного міжнародного форуму. Також він підкреслив, що виш активно співпрацює з організаціями Євросоюзу, Представництвом ЄС в Україні, провідними європейськими університетами, з якими МДУ ефективно взаємодіє у рамках програми «Еразмус+». Результатом такого співробітництва є численні закордонні стажування студентів і викладачів, а також успішне працевлаштування випускників університету в Україні та за кордоном. 

Після закінчення заходу члени делегації зробили пам'ятні записи у Книзі почесних гостей МДУ.

Читайте також: МДУ співпрацюватиме з поліцією Донеччини у напрямку протидії насильству над дітьми

Переглядів: 936 | Додав: Прес-центр