Головна » 2016 » Листопад » 22 » Відкриття Музею історії та археології МДУ
16:41
Відкриття Музею історії та археології МДУ

22 листопада відбулося відкриття Музею історії та археології Маріупольського державного університету, приурочене до святкування 25-річчя вузу. На урочистому відкритті були присутні ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов, проректори, декани, викладачі та студенти вузу.

Музей розміщується на історичному факультеті МДУ. Його експозиція налічує близько 500 експонатів і тематично розділена на дві частини, які ілюструють процес становлення і розвитку університету, а також результати роботи Археологічної експедиції МДУ, створеної в 1997 році. Формуванням музейної експозиції займалися директор Музею історії та археології МДУ, керівник Археологічної експедиції МДУ В'ячеслав Забавін і зберігачка фондів Музею, доцент кафедри історичних дисциплін Світлана Арабаджи.

 

Перші відвідувачі музею змогли ознайомитися з архівними документами, тематичними фотографіями, копіями договорів з іноземними партнерами університету, нагородами викладачів і студентів, сувенірами, подарованими почесними гостями МДУ, а також унікальними археологічними знахідками, найдавніші з яких датовані епохою палеоліту.

Як зазначив Костянтин Балабанов, враховуючи високі темпи розвитку університета, експозиція музею буде регулярно поповнюватися експонатами, що відображатимуть нові досягнення МДУ. Також ректор розповів про домовленість щодо проведення у наступному році археологічних розкопок спільно із Салонікським університетом імені Аристотеля (Греція).

Музей історії та археології Маріупольського державного університету буде відкритий для всіх бажаючих з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 15:00.

Читайте також: Маріупольський державний університет - ровесник незалежності Української держави - відзначає 25-річчя

 

Переглядів: 905 | Додав: Прес-центр