Головна » 2017 » Грудень » 13 » Відкриття виставки картин у грецькому культурному центрі «Меотида»
17:05
Відкриття виставки картин у грецькому культурному центрі «Меотида»

13 грудня у грецькому культурному центрі «Меотида» за ініціативою Генерального консульства Греції у Маріуполі відбулося відкриття виставки картин з приватної колекції Генерального консула Греції у Маріуполі пані Елені Георгопулу. До показу виставки приурочили культурну програму, присвячену справжнім перлинам Греції та її островам «Вікно у Грецію: Острови східного Егейського моря». Співорганізатором заходу виступила кафедра грецької філології та перекладу Маріупольського державного університету.

Усіх присутніх привітали голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи та професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі, ректор МДУ Костянтин Балабанов.

Виставку картин урочисто відкрила пані Елені Георгопулу. Вона зазначила, що метою виставки та культурної програми є популяризація грецької культури й історії та ознайомлення широкого загалу із творчістю відомих грецьких художників, таких як Г. Дрізос, Г. Манусакіс, П. Зубулакіс тощо. Основна увага при підготовці виставки та культурної програми приділялася не широко відомим грецьким островам, а малознайомим для українців, але не менш цікавим з точки зору історії та географії – островам Східного Егейського моря.

Культурну програму для гостей підготували студенти і викладачі кафедри грецької філології та перекладу МДУ, зокрема, викладач за лінією Міністерства освіти і науки Греції Ефі Макрі. Програма включала в себе презентацію історії, географічних, культурних особливостей та цікавих фактів про такі грецькі острови як Лесбос, Лімнос, Нісирос, Самофракія, Хіос, Самос, Касос, Карпатос тощо.

У виконанні студентів звучали вірші та пісні, присвячені островам Греції. Танцювальний колектив факультету грецької філології та перекладу «Корес» під керівництвом старшого викладача кафедри грецької філології та перекладу Олени Пічахчи виконав традиційні танці мешканців грецьких островів.

По завершенні із заключним словом виступила голова Маріупольського товариства греків Надія Чапні, яка зазначила важливість проведення подібних заходів для розповсюдження грецької культури. Гості мали можливість ознайомитися з експонатами виставки та насолодитися майстерністю відомих грецьких художників, які у своїх роботах відобразили красу грецьких островів.

Слід зазначити, що це не перший захід подібного формату, організований кафедрою грецької філології та перекладу у співробітництві з Генеральним консульством Греції в Маріуполі. У 2016 році був проведений тематичний вечір, присвячений шедевру грецької архітектури - Акрополю.

Читайте також: Запрошуємо до участі у І етапі Всесвітньої олімпіади з новогрецької мови 

Переглядів: 545 | Додав: Press