Головна » 2017 » Травень » 10 » Викладачі кафедри грецької філології та перекладу МДУ взяли участь у першому Освітньому семінарі в Одесі
13:58
Викладачі кафедри грецької філології та перекладу МДУ взяли участь у першому Освітньому семінарі в Одесі

27-30 квітня на базі Грецького Фонду культури Одеського філіалу відбувся 1-ий Освітній семінар для викладачів новогрецької мови як іноземної  «Грекомовна освіта: тенденції, перспективи, пропозиції» за участю провідних фахівців країн Центральної та Східної Європи та країн колишнього СНД.

9 викладачів кафедри грецької філології та перекладу МДУ взяли участь в роботі семінару протягом трьох днів. Організаторами тематичної зустрічі виступили Генеральний Секретаріат Греків Зарубіжжя МЗС Греції, Міністерство Освіти, Науки та Релігії Греції, Посольство Греції в Україні, Грецький Фонд культури Одеського філіалу, Координаційний офіс з питань грекомовної освіти при Генконсульстві Греції в м. Маріуполі, за підтримки Благодійного Фонду «Панделіс В. Бумбурас» (м. Одеса) та Федерації грецьких товариств України.

В перший день зустрічі з привітальним словом до учасників звернулися почесні гості семінару, серед яких Заступник міністра Освіти, науки та релігії Греції Константінос Зураріс, заступник Генерального директора Генерального секретаріату Греків Зарубіжжя при МЗС Греції Димітріс Плевракіс, Генеральний консул Греції в м. Одеса Деспіна Кукулопулу, Голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджі та ін.

Обрана тематика стала гарною можливістю наукового диспуту для викладачів ВНЗ та вчителів новогрецької мови із 13 країн. Під час освітнього семінару учасники обговорювали сучасний стен викладання новогрецької мови як другої або іноземної, виступали з пропозиціями нових методів та методик викладання, шукали шляхи вирішення існуючих проблем та труднощів. Засідання освітнього семінару пройшли на високому науковому рівні в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням молодих викладачів та досвідних професорів ВУЗів Греції та Кіпру, серед яких були декан Філософського факультету Афінського національного університету імені Каподістріїї Елені Карамаленгу, директор Кіпрського Педагогічного інституту Афіна Міхайліду, професор Університету Frederick (Кіпр) Анна Хадзипанайотіді та ін. Під час роботи семінару було організовано та проведено майстер-класи із нетрадиційних методик викладання новогрецької мови.

Від викладачів кафедри грецької філології та перекладу МДУ з доповіддю на тему «Використання рекламних текстів у викладанні новогрецької мови як іноземної» виступила старший викладач Ірина Рожкова, яка також у рамках доповіді ознайомила усіх учасників семінару та зарубіжних гостей із особливостями викладанні новогрецької мови на факультеті грецької філології МДУ.

Для учасників семінару була організована культурна програма із відвідуванням музею «Філікі Етерія» та бібліотеки Одеського філіалу Грецького Фонду культури, екскурсії містом Одеса та археологічної пам’ятки давньогрецької колонії Тіра у Білгород-дністровському. 

За результатами конференції готується до друку збірка матеріалів тез та доповідей учасників.

Читайте також: Кафедра соціальних комунікацій МДУ провела ІII Всеукраїнську інтернет-конференцію

Переглядів: 481 | Додав: Прес-центр