Головна » 2018 » Грудень » 12 » Викладачі МДУ Ольга Кригіна та В’ячеслав Кудлай пройшли науково-педагогічне стажування у Польщі
13:45
Викладачі МДУ Ольга Кригіна та В’ячеслав Кудлай пройшли науково-педагогічне стажування у Польщі

Доценти кафедри культурології та інформаційної діяльності Маріупольського державного університету Ольга Кригіна та В’ячеслав Кудлай відвідали польський університет Collegium Civitas у рамках науково-педагогічного стажування, організованого Європейською лігою професійного розвитку.

Програма стажування включала дистанційний і виїзний модулі. Протягом 3-тижневого дистанційного модуля учасники обробляли надіслані організаторами теоретичні матеріали і готували свій проект у межах теми «Інтернаціоналізація вищої освіти. Нові та інноваційні методи викладання. Реалізація міжнародних освітніх проектів в фінансовій перспективі ЄС». Наступним етапом була презентація проектів під час виїзного модуля, який проходив з 5 по 7 грудня у Collegium Civitas у Варшаві.


Молоді науковці МДУ презентували проект «Досвід Маріупольського державного університету в галузі інтернаціоналізації: сприятливі фактори та обмеження», який отримав схвальні відгуки експертів і колег.


Загалом свої розробки представили близько 30 освітян та науковців українських закладів вищої освіти. Учасники стажування обмінялися досвідом реалізації політики інтернаціоналізації у ЗВО, підвищення якості педагогічної роботи, вдосконалення можливостей представлення результатів досліджень на міжнародному рівні. Також вони відвідали лекції викладачів Collegium Civitas – авторитетних дипломатів, бізнесменів, науковців, державних діячів.
 

Надзвичайно актуальними та цікавими для нас стали лекції директора департаменту інформації та культурології Міністерства закордонних справ, співробітника Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), доктора наук Славоміра Клімкевича, який поділився особистим досвідом участі в фінансових проектах по відбудові інфраструктури повоєнної Боснії і Герцеговини, зокрема, в галузі освіти і науки, а також підготовкою та впровадженням наукових грантів, 

– Ольга Кригіна.


Українські викладачі вивчали історію, сучасний стан та перспективи інтернаціоналізації освіти у Польщі, досвід участі польських колег у програмі Erasmus+. Також учасники стажування ознайомилися з організацією праці викладачів і проблемами впровадження локальних систем управління якістю освітніх послуг в українських університетах.


Завершальним етапом стажування стали лекції з методики пошуку та використання грантів для інтернаціоналізації закладів вищої освіти. Не менш корисними були рекомендації щодо педагогічних підходів у роботі з іноземними студентами та поради щодо організації ефективного навчання.
 

У Collegium Civitas велику увагу приділяють вивченню мов. Зокрема, викладачі організовують для себе щотижневі заняття з англійської мови, і коли рівень володіння іноземною мовою дозволяє хоча б трохи спілкуватися з носіями іншої мови, то надається можливість працювати з англомовними студентами. Заняття можуть проходити у білінгвістичному форматі, тобто одночасно відбувається багатогранний процес навчання як студента (вивчає навчальну дисципліну і практикує спілкування двома мовами), так і викладача (покращує практичні навички спілкування англійською), 

– В’ячеслав Кудлай.


Викладачі кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ вже не вперше беруть участь у міжнародних стажуваннях, які організовує Європейська ліга професійного розвитку спільно з Collegium Civitas. У 2017 році польський університет відвідали завідувач кафедри культурології та інформаційної діяльності, доцент Галина Батичко і доцент кафедри Оксана Сивак, які встановили потрібні зв’язки та створили передумови для подальшого розвитку польсько-українського партнерства.


Читайте також: Старший викладач МДУ Марія Смирнова розробила освітній проект і вирушила на стажування до Польщі

Переглядів: 186 | Додав: Press