Головна » 2016 » Грудень » 21 » Викладачі МДУ відвідали науковий семінар з міжнародного права у Києві
17:10
Викладачі МДУ відвідали науковий семінар з міжнародного права у Києві

17-18 грудня у Києві проходив науковий семінар «Підходи до викладання міжнародного гуманітарного права», у якому взяли участь викладачі кафедри права та публічного адміністрування Маріупольського державного університету Євген Годованик і Юлія Бойко.

Цей семінар був одним із заходів Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», яка розроблена у рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Реагування на порушення прав людини та посилення правової спроможності громадян та правозахисників в Україні / Права людини в дії». Проект реалізується за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини та Української асоціації міжнародного права.

До участі у семінарі були запрошені викладачі провідних юридичних вишів України, в яких викладається міжнародне публічне право та міжнародне гуманітарне право. В якості експертів виступили відомі вітчизняні фахівці з міжнародного права, зокрема професор кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Національного університету «Одеська юридична академія» Тимур Короткий, радник Міжнародного Комітету Червоного Хреста із юридичних питань Кристина Нечаєва, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Антон Кориневич, доцент кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Оксана Сенаторова.

Учасники семінару обговорили змістовні та методологічні аспекти висвітлення під час лекцій таких актуальних міжнародно-правових питань, як проблеми відповідальності за порушення міжнародного гуманітарного права, принципи ведення бойових дій, міжнародно-правові обмеження використання деяких видів зброї в умовах населених пунктів, проблемні питання кваліфікації збройних конфліктів.

У своєму виступі на відкритті семінару кандидат юридичних наук, доцент МДУ Євген Годованик відзначив особливе значення, якого набуває міжнародне гуманітарне право в умовах зовнішньої збройної агресії проти України, та необхідність приділяти значну увагу нормам та принципам міжнародного гуманітарного права, навчаючи студентів-правознавців.   

Читайте також: Доцент МДУ Євген Годованик розповів ліцеїстам про сучасний зміст прав людини

Переглядів: 347 | Додав: Прес-центр