Головна » 2018 » Жовтень » 30 » У МДУ пройшов семінар до 100-річчя Національної академії наук України
14:57
У МДУ пройшов семінар до 100-річчя Національної академії наук України

30 жовтня на факультеті філології та масових комунікацій Маріупольського державного університету відбувся проблемний семінар «Діяльність Історико-філологічного відділу ВУАН у 20-х роках ХХ століття: крізь виміри часу». Захід організований з ініціативи кафедри української філології у рамках відзначення 100-річчя Національної академії наук України.

У семінарі взяли участь завідувач кафедри, доцент Ірина Мельничук, доцент кафедри Марія Коновалова та студенти спеціальностей «Філологія. Українська мова та література» і «Середня освіта. Українська мова та література».


Учасники розглянули питання діяльності кафедр Історико-філологічного відділу Всеукраїнської академії наук,  а також Історичного товариства імені Нестора Літописця та Історико-літературного товариства, які функціонували при І науковому відділі.
 

Результати діяльності Історико-філологічного відділу ВУАН у 20-ті роки ХХ століття мали великий вплив на розвиток українського мовознавства і літературознавства. Вчені, які працювали у цей період, заклали фундамент, на якому базується сучасне розуміння походження української мови та культури. Вони зуміли відновити історичну справедливість, довівши тяглість і взаємозв'язок українських культурних феноменів від доби Київської Русі до початку ХХ століття, 

– Ірина Мельничук.


20-ті роки ХХ століття позначені активною публікаційною та видавничою діяльністю Історико-філологічного відділу ВУАН, зокрема, кафедр давнього та новітнього українського письменства на чолі з академіками Володимиром Перетцом та Сергієм Єфремовим. У цей період видані дослідження з історії української літератури ХІХ століття Сергія Єфремова, грунтовне дослідження «Українські народні думи» та багатотомна «Історія української літератури» Михайла Грушевського, превиданий «Словник української мови» Бориса Грінченка, з'явилися численні термінологічні словники.


Вчені Всеукраїнської академії наук проводили дослідження літератури Княжої доби як спільноукраїнської спадщини, а також української барокової літератури. За підсумками глибокого вивчення цих проблем побачили світ важливі праці академіка Володимира Перетца: «Пам'ятки феодальної України-Руси ХІІ віку», «Слово о полку Ігоревім», «Нові дані до історії школярських братств на Вкраїні», «Исследования и материалы по истории старинной украинской литературы XVI-XVIII века».


Із працями провідних учених Історико-філологічного відділу Всеукраїнської академії наук знайомляться і нинішні студенти під час вивчення відповідних дисциплін.


Читайте також: У МДУ відзначили початок ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка

Переглядів: 139 | Додав: Press