Головна » 2019 » Жовтень » 17 » У МДУ пройшов круглий стіл до 75-х роковин депортації українців із Польщі
15:40
У МДУ пройшов круглий стіл до 75-х роковин депортації українців із Польщі

17 жовтня на історичному факультеті Маріупольського державного університету відбувся круглий стіл, приурочений до 75-х роковин депортації українців із Польщі. Організатором заходу виступила кафедра культурології та інформаційної діяльності.

У круглому столі взяли участь члени студентських наукових товариств «Парадигма», «Контент», «ПереКЛАДач», «Фаgost», а також учні старших класів НВК «гімназія-школа» № 27.


Науковий захід відбувся з метою відновлення історичної справедливості та інформування молоді про процес примусового виселення українців, корінних мешканців, із районів Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.


На початку засідання з доповіддю виступив доцент кафедри, заслужений працівник культури України Юзеф Нікольченко. Він розповів присутнім про етапи депортації українців із новостворених південно-східних кордонів Польщі після Другої світової війни. 

 

Проведена у 1944-1947 роках насильницька депортація та акція під кодовою назвою «Вісла» залишаються трагічними сторінками в історії українського народу. Всього з 1944 по 1946 рік до УРСР було виселено майже 500 тисяч українців,


– Юзеф Нікольченко. 


Доцент кафедри В’ячеслав Кудлай ознайомив присутніх із архівними документами про депортацію українців із Польщі з 1944 по 1951 рік.
 

Документи свідчать, що найчастіше переселенців направляли до західних областей України – Львівської, Тернопільської, Станіславської, Волинської. Основу документів примусового переселення складають описи майна та посімейні списки, у яких зазначилися прізвища, ім’я, по-батькові, рік і місце народження усіх членів сім’ї, область, до якої переселялися і лише інколи дата переселення. В описах майна інформації було більше: додавалися прізвище, ім’я, та по батькові голови двору, населений пункт, кубатура житлових і господарських будівель, їх сума, кількість землі, а також загальна сума залишеного майна, 


– В'ячеслав Кудлай. 

 

Читайте такожСтудентські наукові товариства «Контент» і «Парадигма» МДУ провели спільне засідання до Всеукраїнського дня бібліотек

Переглядів: 454 | Додав: Press