Головна » 2018 » Жовтень » 31 » Доцент МДУ Олена Брежнєва взяла участь у розробці інноваційного освітнього проекту для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт»
15:06
Доцент МДУ Олена Брежнєва взяла участь у розробці інноваційного освітнього проекту для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт»

Минулого тижня завідувач кафедри дошкільної освіти, доцент Олена Брежнєва взяла участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «#VS Fest-2018», який став підсумковим заходом у межах освітнього проекту «Впевнений старт». Під час семінару 100 кращих українських тренерів, які впроваджують проект, отримали змогу поспілкуватися з його розробниками.

Доцент МДУ, докторант Інституту проблем виховання НАПН України Олена Брежнєва є одним з авторів проекту «Впевнений старт». Вона займалася напрямами математичного розвитку і дослідницько-експериментальної роботи дошкільників. Під час семінару Олена Геннадіївна провела два майстер-класи на тему «Математика в інтегрованих дидактичних модулях: теорія і технологія».


Проект «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку був реалізований на замовлення Міністерства освіти і науки України. Над проектом протягом року працювали співробітники Лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України на чолі із завідувачем лабораторії, професором Тамарою Піроженко, а також провідні вітчизняні фахівці у цій галузі.


Проект передбачає розробку оновленої програми розвитку дітей старшого дошкільного віку, яка має на меті створення фундаменту успішності дитини в умовах нової української школи, збалансування напрямів розвитку цілісної особистості дитини, запровадження сучасної та зручної системи методичного сервісу для педагогів і батьків.


У рамках проекту розроблений навчально-методичний комплект, який включає освітню програму для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» і посібники у трьох частинах для всіх учасників освітнього процесу (Книга дошкільника, Книга вихователя, Книга для батьків, Альбом з художньо-творчої діяльності). Доповненням до комплекту є інтернет-портал vstart.com.ua, на якому зібрано додатковий контент для роботи вихователів.


Програма «Впевнений старт» отримала гриф «рекомендовано МОН України». Вона створена у відповідності до Базового компоненту дошкільної освіти України і відповідає положенням концепції освітньої реформи «Нова українська школа»


Наразі освітній проект «Впевнений старт» успішно діє у 12 областях України, у тому числі на Донеччині. Під час семінару «#VS Fest-2018» тренери проекту, які відповідають за його впровадження на місцях, зазначили, що прогресивні батьки оцінили переваги нового підходу до організації навчального-виховного процесу у дитячому садку й активно підтримують навчання дітей старшого дошкільного віку за програмою «Впевнений старт».
 

За результатами конкурсу «Видатні науково-практичні досягнення в освіті», який проходив у рамках Десятої міжнародної виставки «Інноватика у сучасній освіті» за підтримки Міністерства освіти і науки України, авторський склад проекту «Впевнений старт» отримав золоту медаль у номінації «Інноваційне освітнє середовище: нові виклики та сучасні рішення».


Читайте також: МДУ запрошує освітян на курси підвищення кваліфікації (прийом заяв – до 15 листопада)

Переглядів: 106 | Додав: Прес-центр