Головна » 2022 » Січень » 11 » Вступ 2022: як стати студентом МДУ і продовжити навчання у магістратурі?
17:25
Вступ 2022: як стати студентом МДУ і продовжити навчання у магістратурі?

Вступ до закладу вищої освіти, зокрема, Маріупольського державного університету, – важливий період у житті абітурієнта. Обрати спеціальність, скласти ЗНО, вчасно подати документи – всі ці етапи необхідно пройти, щоб отримати бажаний студентський квиток і почати опановувати знання для омріяної професії. 

Не менш хвилюючим періодом є вступ до магістратури, адже стати магістром – це не тільки поважно, а й необхідно для досягнення кар’єрних висот. 


Що нового підготувала вступна кампанія 2022 року, розповідає приймальна комісія МДУ.


Знання з математики знадобляться майбутнім економістам, журналістам і психологам

Реєстрація для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 1 лютого та триватиме до 9 березня


Як і в минулому році для вступу на більшість освітніх програм Маріупольського університету потрібен сертифікат ЗНО з української мови та літератури. Винятком залишилися спеціальності «Середня освіта. Фізична культура», «Екологія», «Системний аналіз», «Кібербезпека», «Комп'ютерні науки», на які можна вступити з результатами незалежного оцінювання з української мови. 


Складати ЗНО з математики (НЕ рівня стандарт) потрібно тим, хто бажає вступити на спеціальності «Економіка», «Політологія», «Практична психологія», «Соціологія», «Журналістика», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні економічні відносини». Починаючи з цього року для перерахованих спеціальностей математика – обов’язковий предмет.


Маріупольський університет пропонує прискорені курси підготовки до ЗНО. За чотири місяці майбутні вступники зможуть підтягнути знання з математики, української мови та літератури, історії України, англійської мови, біології, географії, хімії. Заняття розпочнуться 1 лютого


Скорочено перелік документів і кількість заяв на вступ

Вступна кампанія 2022 року стартує у липні. З 1 липня вступники, які мають хоча б один сертифікат ЗНО, зможуть зареєструвати особисті електронні кабінети, а з 14 липня – подати через них заяви на вступ. Абітурієнти пільгових категорій, які не складають ЗНО і вступають на бюджетну форму навчання, мають звернутися до приймальної комісії МДУ з 24 червня по 2 липня та зареєструватися для участі у вступних випробуваннях. 


Прохідний конкурсний бал залишився незмінним. Як і в попередні роки, для вступу на бюджетну форму навчання необхідно мати мінімум 125 балів, на контрактну – 100. Однак, для вступу на спеціальності «Право», «Міжнародне право», «Міжнародні відносини», «Міжнародний бізнес», «Публічне управління та адміністрування» мінімальний прохідний бал повинен складати 140 балів як на бюджетну, так і на контрактну форми навчання. 


Згідно цьогорічних правил прийому абітурієнти подають до п’яти заяв на бюджетну форму навчання та до 20 – на контрактну, що на 10 менше у порівнянні з минулим роком.


Змін зазнав і перелік паперових копій документів, що мають подавати вступники. Відтепер не потрібні копії сертифікатів ЗНО та копія документа про раніше здобуту освіту, якщо ця інформація є в Єдиній державній базі з питань освіти.  


Перевірка знань зі спеціальності проходитиме у формі ЗНО

Для вступу на освітні програми ОС «Магістр» залишається обов’язковим складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з іноземної мови у формі ЗНО. Для успішного складання іспиту Маріупольський університет проводить набір на курси з англійської мови. Початок занять – 1 лютого. 


Новацією вступної кампанії 2022 року стало проходження у формі ЗНО єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) для спеціальностей галузей знань «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини». 


При вступі на бюджетну форму навчання зазначених спеціальностей абітурієнти виставлятимуть пріоритетність заяв, де 1 – найвищий пріоритет. Як і в минулому році, вступити на освітню магістерську програму «Право» можуть тільки ті абітурієнти, які отримали диплом бакалавра з права. 


Реєстрація вступників для складання ЄВІ та ЄФВВ проходитиме у приймальній комісії МДУ з 26 квітня по 17 травня.


Підписуйтеся на телеграм-канал «МДУ про вступ» і дізнавайтеся більше про вступну кампанію 2022
 

Читайте також: Спеціальності МДУ

Переглядів: 462 | Додав: Press