Головна » 2018 » Жовтень » 24 » За участі Посла США на базі МДУ відкрили Маріупольський центр «Вікно в Америку»
18:43
За участі Посла США на базі МДУ відкрили Маріупольський центр «Вікно в Америку»

24 жовтня у Маріупольському державному університеті відбулось офіційне відкриття Маріупольського інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку».

Центр працює на базі наукової бібліотеки МДУ. Він створений з метою сприяння взаєморозумінню між народами США та України шляхом надання інформації про історію, уряд, суспільство та цінності США, американські програми допомоги та обміну, а також поповнення фондів бібліотек англомовною літературою і надання допомоги у вивченні англійської мови.


В урочистій церемонії відкриття центру взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович, начальник Головного управління Національної поліції в Донецькій області, генерал поліції третього рангу Микола Семенишин, ректор Маріупольського державного університету, професор Костянтин Балабанов і заступник міського голови Маріуполя Олександр Кочурін. Також на захід були запрошені учасники міжнародних програм, які фінансуються американським урядом: викладачі, студенти, вчителі та учні маріупольських шкіл.
 

Вітаючи присутніх, Костянтин Балабанов подякував американському уряду і Посольству США за підтримку створення на базі університету сучасного інформаційно-ресурсного центру, який буде осередком американської культури у Маріуполі. 


Посол США зауважила, що програма «Вікно в Америку» працює вже шістнадцятий рік.

Цей центр буде відкритий і доступний для всіх, хто хоче дізнатися більше про Сполучені Штати, для всіх, кому потрібні ресурси для навчання. Це дуже гарний символ нашого партнерства із Маріуполем, Маріупольським державним університетом і з Україною, 

– Марі Йованович.


Центри «Вікно в Америку» створюються у рамках партнерства між американським урядом та українськими бібліотеками. На сьогодні у різних регіонах України працює 29 центрів «Вікно в Америку». Зазвичай вони працюють у структурі публічних бібліотек, і лише 4 центри створені на базі бібліотек університетів: Маріупольського держуніверситету, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Києво-Могилянської академії, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Старобільськ). 


Як розповіла Марі Йованович, у Маріупольському центрі «Вікно в Америку» проходитимуть семінари, фотовиставки, лекції, перегляди американських фільмів та інші заходи, які допоможуть українцям більше дізнатися про Сполучені Штати Америки і вдосконалити знання англійської мови. 

Не забуде «Вікно» і про потреби вчителів. Будуть надані методичні матеріали, які допоможуть вчителям на вищому рівні проводити уроки англійської мови і розвивати навички критичного мислення у своїх учнів. Місцевий бізнес матиме змогу завдяки цьому центру довідуватися про можливості знаходження партнерів в Америці,  

– Марі Йованович.


За фінансової допомоги уряду США приміщення центру було оснащене всім необхідним для виконання своїх функцій: комп’ютерною та організаційною технікою, iPad-ами та електронними книгами, телевізором, DVD-плеєром. Також були придбані зручні меблі, відеоколекції документальних і класичних американських художніх фільмів. До того ж американський уряд забезпечив центр літературою і надав доступ до повнотекстових баз даних eLibraryUSA (віртуальної бібліотеки з онлайн-доступом до мільйонів публікацій, наукових журналів, електронних книг, аудіо, відео та інших мультимедійних матеріалів).


Маріупольський інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» розташований за адресою: проспект Будівельників, 129, 1 поверх, наукова бібліотека МДУ. 


Контактний телефон центру: (0629) 58-74-07 (координатор – Олена Охріменко). 


Сторінка центру у Facebook
 

Читайте також: МДУ – учасник міжнародного проекту Ґете-Інституту «Цифровий мережевий університет»

Переглядів: 400 | Додав: Прес-центр