Головна » 2017 » Лютий » 20 » Заступник міністра закордонних справ Грецької Республіки Теренс Куік відвідав МДУ
12:59
Заступник міністра закордонних справ Грецької Республіки Теренс Куік відвідав МДУ

20 лютого Маріупольський державний університет відвідав заступник міністра закордонних справ Грецької Республіки Теренс Куік. Почесний гість прибув у супроводі Генерального консула Греції в Маріуполі Елені Гергопулу, голови Федерації грецьких товариств України Олександри Проценко-Пічаджи. Варто відзначити, що це вже не перший візит Пана Терренса Куіка у МДУ, він відвідував університет у 2005 році під час візиту заступника міністра закордонних справ Греції Панайотіса Скандалакіса в якості журналіста і ведучого популярної в Греції програми на загальнонаціональному каналі.

За доброю традицією гостя студенти вузу зустріли хлібом-сіллю. В ході екскурсії по університету ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов розповів про ключові події в історії університету, зокрема, про багаторічні партнерські відносини вузу з Грецією.

Маріупольський держуніверситет і Грецьку Республіку пов'язує плідна співпраця в сфері освіти, науки і культури. Греція була першим закордонним партнером університету і активно підтримувала вуз на всіх етапах його розвитку. На сьогоднішній день МДУ реалізує 14 договорів з грецькими партнерами, в тому числі з 10 провідними вузами Греції: Афінським національним університетом імені Каподістрії, Салонікським університетом імені Аристотеля, Ионическим, Яннінським університетом та іншими. Показником рівня міжнародного співробітництва університету служить і той факт, що за роки роботи вуз двічі відвідували президенти Грецької Республіки - Константінос Стефанопулос (1997) і Каролос Папуляс (2008), які є почесними професорами МДУ.

У 2002 році в університеті був створений перший і єдиний в Україні факультет грецької філології. Більше 250 студентів МДУ вивчають грецьку мову. За останні 5 років близько 100 студентів і викладачів МДУ брали участь в освітніх, наукових і культурних стажуваннях в Греції. Про визнання МДУ провідним центром якісної підготовки фахівців в області грецької філології та перекладу говорить і те, що саме на його базі в 2016 році проводився перший, національний, етап Всесвітньої олімпіади з новогрецької мови, організованої Світовим координаційним комітетом понтійській молоді (PΑSΕPΟΝ) і Салонікським університетом імені Аристотеля в рамках святкування ювілейного року Аристотеля.

Познайомившись з університетом, Терренс Куік зустрівся зі студентами та викладачами. Він відзначив вагомий внесок МДУ і особисто ректора в розвиток українсько-грецьких відносин і висловив готовність всебічно підтримувати вуз в справі розвитку і популяризації грецької мови і культури. Під час зустрічі пан Куік дізнався про основні проекти кафедри грецької філології та перекладу, в тому числі реалізованих спільно з грецькими партнерами, а також про досягнення вчених та студентства.

Також Пан Терренс Куик зробив запис у Книзі почесних гостей МДУ: «Я висловлюю глибоку подяку від імені Грецької Республіки Маріупольському державному університету, факультету грецької філології за важливу і тривалу роботу. Дякую своєму другові, ректору Костянтину Балабанову, та всім співробітникам. Я вам бажаю продовжувати у тому ж дусі, і я впевнений, що ваша діяльність буде яскравою та результативною».

Читайте також: Делегація з Литовської Республіки зустрілася з керівництвом і студентами МДУ

Переглядів: 1148 | Додав: Прес-центр