Головна » 2023 » Квітень » 25 » Збереження культурної спадщини Маріуполя: культурологині МДУ представили власні проєкти на всеукраїнському конкурсі
16:25
Збереження культурної спадщини Маріуполя: культурологині МДУ представили власні проєкти на всеукраїнському конкурсі

Представниці Маріупольського державного університету доцентка кафедри культурології Ольга Демідко та магістрантка спеціальності «Культурологія» Наталія Афанасьєва долучилися до конкурсу наукових проєктів у межах Всеукраїнської науково-практичної конференції «Дослідження молодих вчених: від ідеї до реалізації». Організатором події виступив Київський університет імені Бориса Грінченка.

Конкурс об’єднав студентів, аспірантів і викладачів закладів вищої освіти Києва, Харкова, Ніжина, Луцька, Одеси, Херсона, Маріуполя. Власне бачення культурологині МДУ представили за напрямом «Наука та культура: збереження і популяризація історико-культурної спадщини», успішно пройшовши відбірковий етап конкурсу.


На конференції Ольга Демідко презентувала проєкт пересувної фотовиставки «Літопис театрального життя Маріуполя». Він дозволить проаналізувати розвиток театральної культури міста-героя протягом середини XIX – кінця XX століття, висвітлити діяльність професійних та самодіяльних театральних колективів приазовського краю, а також приїжджих труп.
 

Сьогодні для багатьох українців залишається невідомим, що найстаріший театр на Лівобережній Україні був заснований саме у Маріуполі. Проєкт спрямований змінити ставлення широкої громади до історії міст Східної України та наблизити до театрального мистецтва героїчного міста. Крім того, він спрямований зруйнувати радянську «парадигму закритості» музеїв та архівів і захистити найбільш вразливу культурну спадщину – паперові об’єкти, історичні фотографії та документи,


– доцентка Ольга Демідко.


Унікальність та інноваційність проєкту визначає особистий оцифрований архів дослідниці МДУ, який нараховує понад 1000 світлин. Всі вони були зібрані з 2013 року під час написання дисертації, присвяченій театральному життю Північного Приазов'я. Колекція містить програмки, афіші та фотодокументи, що зберігалися в маріупольських театрах, музеях і приватних архівах. 


За результатами конференції Ольга Демідко стала переможницею за обраним напрямом конкурсу. Це дозволило дослідниці отримати фінансову підтримку на реалізацію власного проєкту. Викладачка сподівається, що відкриття виставки відбудеться саме у Маріупольському університеті, після чого буде представлена в інших освітніх закладах, музеях і театрах Києва. 


У свою чергу, магістрантка Наталія Афанасьєва представила історико-культурний проєкт віртуального музею пам’яті «Архітектурна спадщина Маріуполя: проблеми окупації та випробування часом». Його основна мета полягає у створенні веб-сайту, який міститиме інтерактивну мапу значущих архітектурних споруд героїчного міста із супровідними матеріалами про них: дореволюційними листівками, світлинами різних періодів, аудіо- та відео-матеріалами, спогадами.
 

Основна ідея полягає в тому, щоб дослідити архітектурну спадщину Маріуполя, зокрема у реаліях сьогодення, зберегти та актуалізувати пам’ять про місто, про його історико-культурні особливості. У межах проєкту буде створена база важливих архітектурних споруд і проведена фотофіксація їхнього поточного стану, збір текстових і візуальних матеріалів, що транслюють значення кожного архітектурного об’єкту для маріупольців, міста, регіону,


– магістрантка Наталія Афанасьєва.

 

Студентка Маріупольського університету не отримала призового фонду на реалізацію авторського проєкту, тому додатково шукатиме джерела фінансування. Не дивлячись на це дівчина вже втілює у життя власну ідею і планує довести справу до кінця навіть без стороннього бюджетування. 

 

Читайте такожСтуденти МДУ отримали фінансування на реалізацію власних проєктів

Переглядів: 211 | Додав: Press2