Головна » 2017 » Листопад » 7 » Зустріч ректора зі студентами і викладачами факультету філології та масових комунікацій
13:51
Зустріч ректора зі студентами і викладачами факультету філології та масових комунікацій

6 листопада ректор Маріупольського державного університету, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов  зустрівся зі студентами і викладачами факультету філології та масових комунікацій. Зустріч відкрила декан факультету, професор Світлана Безчотнікова, яка зауважила, що зустрічі з керівництвом є традиційними, і закликала аудиторію долучатися до діалогу.

Привітавши присутніх, ректор нагадав історію створення та розвитку університету, після чого розповів про стан справ на факультеті, про досягнення студентів і науково-педагогічних працівників, а також поточні проблеми і завдання на найближчий час. 

Факультет філології та масових комунікацій – найбільший в університеті. На сьогоднішній день на факультеті навчається 1102 студенти. Підготовку висококваліфікованих фахівців за 8 бакалаврськими і 7 магістерськими програмами забезпечують 5 кафедр, на яких працює 62 викладачі, у тому числі 10 докторів і 28 кандидатів наук. 

За підсумками активної наукової діяльності кафедр протягом 2017 року вийшло понад 300 наукових публікацій, у тому числі у зарубіжних виданнях. Студенти презентували 218 наукових робіт.

Серед партнерів факультету Академія української преси, міжнародні фонди: Конрада Аденауера та Фрідріха Науманна за Свободу, Фонд розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, провідні вітчизняні виші, загальноосвітні і дошкільні навчальні заклади, засоби масової інформації, органи місцевого самоврядування, громадські організації. Результатом співпраці є підвищення якості практичної підготовки студентів та зростання показника їх працевлаштування.

Факультет пишається досягненнями своїх студентів, які не лише успішно навчаються, а й здобувають призові місця на всеукраїнських олімпіадах і конкурсах наукових робіт. Мова йде про Марію Балабась, Іванну Кащишин, Олену Овсяннікову. Активну участь у житті факультету й університету беруть Ганна Пожидаєва, Ірина Пархоменко, Марія Швед, Тетяна Тютюма.

Окремо Костянтин Балабанов звернув увагу на проблеми факультету, зокрема на значну кількість студентів, які мають академічні заборгованості, а також невиконання контрактних зобов’язань з оплати навчання. Він нагадав, що ці факти можуть стати підставою для відрахування студента, і закликав дотримуватися навчальної та фінансової дисципліни.

На зустрічі з ректором прозвучало чимало питань від студентів і працівників факультету. Викладачів у першу чергу хвилювало зміцнення матеріально-технічної бази спеціальностей. Так, завідувач кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я людини Андрій Осіпцов поставив питання щодо оновлення спортінвентаря, асистент кафедри соціальних комунікацій Ганна Нищик поцікавилася можливістю створення на факультеті фотостудії для навчання студентів спеціальності «Журналістика».

Студенти хотіли почути відповіді щодо можливості ремонту дороги, яка веде на факультет, збільшення тривалості роботи й асортименту студентської їдальні, періоду розгляду кандидатур на переведення з контрактної на бюджетну форму навчання. Надзвичайно актуальним було питання стосовно організації курсів англійської мови, потрібних для успішного складання обов’язкового іспиту з іноземної мови при вступі до магістратури.

Спілкування з ректором університету Костянтином Балабановим було цікавим та результативним. Деякі з поставлених питань були вирішені безпосередньо під час зустрічі, інші були взяті на контроль. Проте головним завданням таких заходів залишається встановлення теплих, дружніх відносин у колективі, підтримка атмосфери довіри та взаємоповаги, яка сприятиме подальшому успішному розвитку університету і задоволенню потреб як студентів, так і викладачів.

Читайте також: Кафедра соціальних комунікацій організувала екскурсію і майстер-клас для школярів

Переглядів: 539 | Додав: Прес-центр