____________________

ДОВІДКА
_________________________


Маріупольський державний університет – ровесник незалежної Української держави, створений завдяки демократичним перетворенням у країні. Заснований 1991 року у півмільйонному промисловому місті, МДУ пройшов шлях динамічного розвитку від гуманітарного коледжу при ДонДУ до університету IV рівня акредитації, єдиного класичного вишу в Донецькій області.

На сьогоднішній день Маріупольський держуніверситет є авторитетним закладом вищої освіти, осередком якісної підготовки кадрів української інтелігенції на Сході країни, який відіграє важливу роль у розвитку ефективного співробітництва України із зарубіжними державами у галузі освіти, науки та культури.

МДУ здійснює підготовку фахівців за 40 бакалаврськими та 32 магістерськими програмами. У структурі вишу 5 факультетів і 21 кафедра, де працюють понад 250 висококваліфікованих викладачів.

У Маріупольському державному університеті навчається понад 3200 студентів, у тому числі 300 іноземних громадян з Китаю, Греції, Туреччини, Азербайджану, Узбекистану, Туркменістану, Нігерії, Камеруну, Бангладеш та інших країн.

Важливою умовою якісного надання освітніх послуг є розвинена матеріально-технічна база університету. До послуг студентів МДУ 5 навчальних корпусів, розташованих у центральному районі міста, спортивний комплекс, студентський гуртожиток. Регулярно оновлюється технічне і програмне забезпечення навчальних лабораторій та комп’ютерних класів.

Стратегічним завданням розвитку університету є поглиблення інтеграції до європейського і світового науково-освітнього простору. На сьогодні університет реалізує понад 100 угод про міжнародне співробітництво – з університетами, науковими установами, обласними і міськими адміністраціями, громадськими організаціями та фондами зарубіжних країн.

За підтримки іноземних партнерів у МДУ успішно працюють Інформаційний центр ЄС, Представництво Європейської організації публічного права, Маріупольський інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», Центр Балто-Чорноморський регіональних студій, Інститут українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень, Центр ґендерних досліджень і освіти ПРООН, італійський і польський культурні центри. Високий рівень наукових досліджень забезпечує бібліотека елліністичних студій імені Костянтиноса Левендіса, яка містить понад 18 тисяч найменувань довідкової, навчальної, наукової та художньої літератури новогрецькою, англійською, німецькою та іншими мовами.

За останні 5 років більше 1000 викладачів, аспірантів та студентів МДУ взяли участь у міжнародних освітніх, наукових та культурних програмах за кордоном, виступаючи провідниками української культури і духовності. Тим часом університет за цей період прийняв більш як 120 офіційних іноземних делегацій загальною кількістю понад 300 осіб, серед яких були президенти, прем’єр-міністри, губернатори та мери міст, ректори провідних університетів, відомі вчені, громадські діячі та дипломати багатьох країн.

МДУ – єдиний виш Донецької області, який відвідали три президенти іноземних держав: президенти Грецької Республіки Константинос Стефанопулос (1997) і Каролос Папуляс (2008), Президент Республіки Кіпр Дімітріс Хрістофіас (2011). Усі вони є почесними професорами Маріупольського державного університету.

Університет відграє важливу роль у громадському житті міста. На його базі проходили відкритий форум «Відновлення і розвиток Донбасу», Східноукраїнський форум «Відновлення через діалог», Другий Донбас Медіа Форум, Всеукраїнський семінар «Забезпечення правопорядку на території проведення Операції Об’єднаних Сил», Всеукраїнський молодіжний форум «У твоїх руках» та багато інших значущих заходів.

За останні роки МДУ як важливий центр народної дипломатії в Україні відвідали Єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган, глави Представництва ЄС в Україні, посли Ян Томбінський і Хюґ Мінґареллі, очільники міністерств закордонних справ Греції, Литви та Швейцарії, посли США, Італії, Франції, Швеції, Литви, Кіпру, Греції, Чехії, Японії. Зарубіжні гості високо оцінили результати міжнародного співробітництва вишу та рівень професійної підготовки його студентів.

За роки діяльності МДУ підготував понад 20 000 висококваліфікованих фахівців. Завдяки отриманим знанням і практичним навичкам випускники МДУ мають високий рівень конкурентоспроможності, що підтверджується їх успішним працевлаштуванням, у тому числі у країнах Європи та США. Близько 1000 випускників університету працюють і продовжують навчання за кордоном – у більш ніж 30 країнах світу.