Благодійний фонд
"Відновлення та підтримка МДУ"Про фонд

БО «Благодійний фонд підтримки та розвитку МДУ» створений у 2022 році для підтримки маріупольців, що вимушено переміщені до Київа. З цією метою створений гуманітарний штаб університету, розпочато фандрайзингову кампанію для реалізації благодійних проєктів.

Діяльність БО є втіленням соціальної відповідальності університету перед маріупольською громадою. Члени благодійної організації – представники академічної спільноти, які мають значний досвід реалізації національних та міжнародних проєктів. МДУ є надійним партнером для провідних закладів вищої освіти, дипломатичних представництв та органів державної влади України та багатьох держав світу, серед яких США, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія, Швеція, Польща, Греція, Кіпр, Туреччина, Естонія, Литва, Латвія, Румунія, Молдова, КНР, Тайвань.

МДУ неодноразово ставав отримувачем грантів від міжнародних організацій, зокрема Програми Фулбрайта (США), USAID (США), American Councils (США), DAAD: German Academic Exchange Service (Німеччина), Інституту ім. Ґете (Німеччина), Альянсу Франсез (Франція), Італійського інституту культури (Італія), Програми розвитку ООН, Фонду «Анастасіос Г. Левендіс» (Кіпр), Фонду Ставроса Ніархоса (Греція), Фонду імені Александра Онассіса (Греція) та інших.

Призначення фонду

Благодійна організація здійснює діяльність в інтересах реалізації програм та заходів, спрямованих на відновлення та сталий розвиток Маріупольського державного університету в сферах освіти, науки, культури, мистецтва, сприяння духовному розвитку здобувачів вищої освіти, акумуляції коштів для надання фінансової підтримки, розвитку матеріально-технічної бази та освітньо-культурної спадщини МДУ, допомоги постраждалим внаслідок збройних конфліктів.

Гуманітарна діяльність спрямована на благодійну підтримку в здійсненні науково-освітніх, мистецьких, культурних, оздоровчих програм та проєктів, відновлення належної навчально-методичної та матеріально-технічної бази МДУ шляхом підтримки застосування новітніх технологій в освітньому процесі, сприяння демократизації суспільства шляхом розвитку низових громадянських ініціатив, промоції європейських цінностей, підвищення громадянської відповідальності, розширення участі громадян в управлінні справами суспільства і держави, сприяння та надання благодійної допомоги тим, хто цього потребує.

Реалізація проєктів

БО «Благодійний фонд відновлення та підтримки Маріупольського державного університету» має досвід проєктів за підтримки донорів:
• у межах проєкту з матеріальної підтримки внутрішньо переміщених осіб отримана фінансова допомога розміром 52 530 євро (вересень 2022 року);
• реалізований проєкт «Гуманітарна допомога і солідарність» за підтримки CARE Deutschland e.V.: Прямі закупівлі» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Отримана допомога в закупівлі товарів для ВПО з Маріуполя розміром 400 000 грн. для облаштування житла у Київі необхідною побутовою технікою (жовтень-грудень 2022 року);
• реалізований спільний проєкт з University of Hull (Великобританія). Отримана фінансова допомога розміром 16 983 євро на облаштування аудиторій у навчальному корпусі Маріупольського державного університету (січень 2023 року).


• Статут благодійної організації "Благодійний фонд відновлення та підтримки Маріупольського державного університету"
• Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань
• Звіт про використання доходів (прибутків)


> Екскурсія Старим Києвом для маріупольської громади
> Маленькі маріупольці отримали планшети для навчання від Благодійного фонду розвитку Emerland
> Солодощі для маленьких маріупольців до Дня Святого Миколая
> Генератор для безперебійної роботи Маріупольського університету від голландського благодійного фонду Life Line Ukraine
> Спільнота МДУ отримали техніку для облаштування побуту у гуртожитку від Міжнародного фонду «Відродження»
> Молочна продукція для маріупольців від волонтерів Nova Ukraine
> Три місяці успішної роботи гуманітарного штабу МДУ: допомога понад 2 000 жителям Маріуполя
> Допомога співробітникам і студентам університету від Благодійного фонду «Дороги життя»
> Маріупольський університет розпочинає фандрейзингову кампанію (відео)
> Допомога для маріупольців від Фонду Ріната Ахметова – партнера гуманітарного штаба МДУ
> У МДУ розпочав роботу гуманітарний штаб
> МДУ відкриває гуманітарний штаб для маріупольців