Головна » 2023 » Вересень » 5 » «Я вже давно люблю Італію»: магістрант МДУ Сергій Рашевський протягом року навчався у Європі
16:38
«Я вже давно люблю Італію»: магістрант МДУ Сергій Рашевський протягом року навчався у Європі

Якщо чогось дійсно хотіти, цього можна досягти завзятістю. Магістрант освітньої програми «Перекладознавчі студії: італійська мова та культура, англійська мова» Маріупольського державного університету Сергій Рашевський отримав досвід стажування і проходження освітніх курсів у вишах Італії.

Протягом року хлопець навчався в Університеті Сієни для іноземців, Університеті Мессіни, Університеті Сієни, Університеті Сассарі. Всі ці заклади відчинили двері перед магістрантом МДУ, адже він наполегливо моніторив можливості, писав освітнім установам і проходив відбіркові конкурси. 


В інтерв'ю Сергій поділився особливостями навчання в Італії і планами на майбутнє.


Сергію, за вашими плечима досвід здобуття освіти у чотирьох італійських університетах. І все це за один рік. Як вам вдалося стільки встигнути? 

Можна сказати, я маю досвід навчання у п'яти університетах Італії. Ще у 2020 році, коли кордони були закриті через пандемію коронавірусу, я проходив дистанційний курс в Університеті для іноземців міста Перуджа. Це стажування взагалі не виправдало моїх сподівань, адже я не міг побачити і відчути країну. Я вже давно люблю Італію і завжди хотів тут жити. Тому, можна сказати, я зробив собі перебування і навчання в цій країні самостійно – один курс закінчувався, я шукав інший і так протягом року.


Ці курси дозволили вам удосконалити мову, яку ви почали вивчати і продовжуєте опановувати у Маріупольському університеті. З чого ви починали та які наразі справи з навчанням? 

Все почалося з мовного курсу в Університеті Сієни для іноземців. Освітній заклад має лінгвістичну спрямованість і є одним із найсильніших за цим напрямком. Потім були три місяці у Мессінському університеті з курсом англійської та італійської. Після я опинився в одному із найстаріших закладів осіти Італії – Сієнському університеті – для вивчення філософії. З жовтня минулого року і досі я опановую сучасну філологію в Університеті Сассарі. 


Маючи такий досвід, ви можете порівняти освіту українську та італійську. Як проходило навчання у вас та як щодо підсумкових випробувань? 

Різниця з українською освітою відчутна. Навчання проходило повільніше, немає семінарів, екзамени складати легше. На парах відсутня офіційність – професори для тебе як друзі, з якими можна поспілкуватися на рівних. Підсумкові випробування у Сассарі в мене ще попереду. В кінці навчання на мене чекає фаховий іспит, під час якого можуть запитати за всіма предметами курсу, а також захист кваліфікаційної роботи. 


Цього разу ви вже отримали можливість побачити Італію. Як проходило ваше знайомство з країною, мову якої ви розпочали вивчати у Маріупольському університеті? 

У вільний час я багато подорожував. Був майже у всіх куточках Італії: бачив Венецію, Турин, Мілан, Рим, Сицилію, Сардинію, Флоренцію, Сієну, Верону, Падову, Кремону. Найбільше мені сподобався Турин. Також спілкувався с італійцями, сардами, зазвичай ми студентською спільнотою проводили час у барах, парках або біля моря. Крім того, я мав можливість відвідати й інші країни завдяки участі у міжнародних проєктах. У Польщі в мене був польсько-український обмін, у Німеччині – захід від фонду Конрада Аденауера, у Вірменії – тренінг від програми Еразмус+


Розпочався новий навчальний рік, для вас він завершальний у Маріупольському університеті. Чи плануєте ви його так само активно провести, як і попередній, та ким плануєте працювати після випуску? 

Незабаром я розпочну семестрове освітнє стажування в Університеті Мессіни за програмою Еразмус+. Відбірковий конкурс був оголошений на сайті МДУ. Також маю бажання розпочати вивчення ще однієї іноземної мови, адже опанував італійську та англійську на високому рівні. Щодо моєї професійної діяльності, то я вже працюю за фахом – перекладачем з української на італійську.


Завдяки розвинутим міжнародним зв'язкам студенти незламного вишу мають можливість вдосконалювати іноземну мову і знайомитися з культурою країн Європи. Протягом осіннього семестру студенти-італісти МДУ Сергій Рашевський, Марія Ланцова і Катерина Потес навчатимуться в Університеті Мессіни.


З актуальними пропозиціями стажувань можна ознайомитися у Телеграм-каналах: загальноуніверситетському та центру міжнародної освіти

 

Читайте також: Археологічна експедиція МДУ завершила дослідження у Словаччині

Переглядів: 141 | Додав: Press2